Kdy ošetřit jabloně proti obaleči

Máte rádi jablka? Tak to se zcela jistě těšíte na podzim, kdy budou dozrávat. Zakousnete se do šťavnatého plodu – a vyplivnete červa, který se do jablka nastěhoval dávno předtím, než dozrálo a než jste ho ze stromu odtrhly. Pokud nechcete zažívat takové „veselé příběhy“, musíte jabloně včas ošetřit. Ale kdy je to „včas“?

Červíci v jablku jsou larvy obaleče jablečného. Napadené plody mohou už na stromě podlehnout moniliové hnilobě. První generace motýlů klade vajíčka do plodů někdy na jaře. Přesný výskyt záleží od aktuálních teplot a počasí. Příroda nám nabízí jednoduchý a spolehlivý signalizační systém. Je jím kvetení černého bezu. Ať už je konec dubna v teplém roce nebo konec května v studeném, když rozkvete ve vaší zahradě černý bez, je to čas nejen sběru jeho květu na sirup nebo sušení do čaje, ale i na to, abyste provedli postřik jabloní proti obaleči.

Jabloně už dávno odkvetly a na stromech se objevují malé plůdek, budoucí úroda jablek. Pokud se o ni nechcete dělit s obaleči, je ten správný čas použít váš oblíbený nebo doporučený postřik proti jeho první generaci a ochránit svou budoucí úrodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 350 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..